Nedali sme sa, počasie nás neodradilo!


Nedali sme sa, počasie nás neodradilo!

„Ďakujeme za pekné ukážky a zaujímavé informácie“. Tieto slová odzneli dňa 13. júna 2012 v tretiackej triede Základnej školy na Ulici Jána Bottu v Trnave. Žiaci sa tak poďakovali profesionálnym vojakov z Dopravného práporu v Hlohovci a Územnej vojenskej správy v Trnave za vskutku výnimočný deň.

 

 

 

 

 


Nielen žiaci prvého stupňa, ale aj ich pani učiteľky boli milo prekvapené ako netradične, napriek nepriaznivému počasiu, prebiehal „Kurz ochrany človeka a prírody“. Žiaľ nedalo sa inak, počasie sa nám neprispôsobilo, tak sme sa museli my prispôsobiť počasiu. A tak sme pripravené pracoviská umiestnili do tried, kde sa prváci striedali s druhákmi, druháci s tretiakmi a títo so štvrtákmi.


Ukážka zbraní a vojenskej výstroje, či vyskúšanie si nepriestrelnej vesty sa stali pre deti neprekonateľnými zážitkami. Samozrejme aj zdravotníci si získali sympatie mladého publika, rovnako ako aj chlapi na pracoviskách sebaobrany, topografie alebo chemickej prípravy. Profesionálni vojaci sa nedali zaskočiť otázkami detí o zahraničných misiách, vojenských hodnostiach, zbraniach či funkciách. Tieto ich zaujímali najviac zo všetkého. Otázkou: „Aké musíte mať vlastnosti, aby ste sa aj vy mohli stať profesionálnymi vojakmi? “ sa odštartovala šnúra odpovedí ako: múdri, odvážni, silní, statoční, hrdinskí a mnohé ďalšie. Na výzvu: „A teraz si urobíme malé preskúšanie z fyzickej zdatnosti!“ záujemcov o kľuky, skoky do diaľky s odrazom z miesta znožmo, či sed - ľahy len pribúdalo.


Všetky skupiny žiakov sa postupne dostali aj na posledné pracovisko. Vedľa školy ich totiž už nedočkavo čakala TATRA, ktorou sa vojaci priviezli z Hlohovca do Trnavy. To bolo rečí: „Pani učiteľka môžem ísť aj ja do nákladiaku?“, „Môžem aj ja?“ Malí obdivovatelia vojenského vozidla boli spokojní až keď si všetci vyskúšali ako sa v ňom sedí, či trúbi. Náročnejší sa nezabudli spýtať na GPS navigáciu, autorádio, či vysielačku.


Všetkým absolventom Kurzu ochrany človeka a prírody sme odovzdali časopis OBRANA. Vojenský mesačník si tak získal nových čitateľov.


Nedali sme sa, počasie nás neodradilo!Nedali sme sa, počasie nás neodradilo!Nedali sme sa, počasie nás neodradilo!Nedali sme sa, počasie nás neodradilo!Nedali sme sa, počasie nás neodradilo!Nedali sme sa, počasie nás neodradilo!Nedali sme sa, počasie nás neodradilo!Nedali sme sa, počasie nás neodradilo!Nedali sme sa, počasie nás neodradilo!Nedali sme sa, počasie nás neodradilo!Nedali sme sa, počasie nás neodradilo!Nedali sme sa, počasie nás neodradilo!

Autor: čatárka Ing. Andrea HERGOTOVÁ , Foto: nadporučíčka Mgr. Mária SLIEPKOVÁ - Dátum: 13.06.2012
Čítanosť: 36897
Verzia pre tlač

Skočiť na menu