Deň detí s Ozbrojenými silami Slovenskej republiky


Deň detí s Ozbrojenými silami Slovenskej republiky

Bola sobota skoro ráno 2. júna 2012 a všetci príslušníci Skupín personálneho doplňovania horlivo dokončovali posledné prípravy na deň, ktorý mal byť veľkou oslavou sviatku Dňa detí a dňom nezbudnuteľných zážitkov. Vzhľadom na nie práve ideálne počasie sa napätie dalo krájať. Otázky: „Nepokazí nám našu snahu nepriaznivé počasie, prídu naši malí kamaráti za nami...?“ sa nám preháňali hlavami, ale v žiadnom prípade sme si nepripúšťali možnosť, že by to dnes nevyšlo.

 A naší priatelia prišli a bolo ich veľa. Pripravené súťaže, s horlivosťou a maximálnym nasadením sebe vlastným, zvládali deti na jedničku. Či už to bol slalom s loptou, alebo hádzanie lietajúcim tanierom na cieľ a veľa ďalších. Úspešní športovci dostali malú odmenu a tí, ktorým sa darilo menej to skúsili ešte raz a vyhrali tiež. Veď kto by odolal smutným očkám a otázke „Ujo vojak nemôžem ísť ešte raz?“ Jasné, že áno, pretože v tento deň nebol priestor pre porazených a neúspešných... Dnes vyhrávali a boli odmenení všetci.S obrovským záujmom sa stretlo pracovisko, kde naši malí výtvarníci mohli prezentovať svoje kresliarske umenie. Výsledkom boli krásne obrázky a odmenou malá pozornosť od vojakov. Inšpiráciou pre našich výtvarníkov boli vystavené najlepšie práce ich kamarátov, ktorí sa zapojili do súťaží organizovaných MO SR.V rámci tejto akcie prebiehala aj prezentácia OS SR, kde sa potenciálni uchádzači dozvedeli o histórií, úlohách a poslaní OS SR. Zároveň im boli poskytnuté informácie o podmienkach vstupu do OS SR, možnostiach profesionálnej služby, kariérneho rastu a možnosti ďalšieho štúdia na AOS Liptovský Mikuláš. Túto možnosť využili hlavne mladí ľudia a tí neskôr narodení sa nás už zďaleka pýtali „A mňa ešte zoberiete...?“ Samozrejme, že v súlade s podmienkami vstupu, to nebolo možné, ale aspoň si s nostalgiou zaspomínali na vojenčinu v Čechách, streľby v Rusku, ale aj na Slovensku. Bolo veľmi príjemné a krásne počúvať ich zážitky, ktoré zaujali nielen nás profesionálov, ale aj prítomných mladých ľudí, ktorí uvažujú o vstupe do OS SR. Celú atmosféru umocňovalo premietanie filmov s vojenskou tématikou.Deň detí s Ozbrojenými silami Slovenskej republiky sa veľmi vydaril, bol veľkou oslavou a dňom nádherných zážitkov. Sme radi, že ako Skupiny personálneho doplňovania Nitra, Trnava, Trenčín a Žilina sme mohli prispieť k naplneniu cieľov tejto výnimočnej akcie.


Deň detí s Ozbrojenými silami Slovenskej republikyDeň detí s Ozbrojenými silami Slovenskej republikyDeň detí s Ozbrojenými silami Slovenskej republikyDeň detí s Ozbrojenými silami Slovenskej republikyDeň detí s Ozbrojenými silami Slovenskej republikyDeň detí s Ozbrojenými silami Slovenskej republikyDeň detí s Ozbrojenými silami Slovenskej republikyDeň detí s Ozbrojenými silami Slovenskej republikyDeň detí s Ozbrojenými silami Slovenskej republikyDeň detí s Ozbrojenými silami Slovenskej republikyDeň detí s Ozbrojenými silami Slovenskej republikyDeň detí s Ozbrojenými silami Slovenskej republiky

Autor: kapitán Ing. Milan KUBIZNIAK - Dátum: 06.06.2012
Čítanosť: 33227
Verzia pre tlač

Skočiť na menu