DEŇ DETÍ na letisku Prešov


DEŇ DETÍ na letisku Prešov

V piatok 1.6.2012 sa pri príležitosti dňa detí konal na letisku Prešov Deň otvorených dverí. Ako každý rok, tak aj tento tu mala zastúpenie Skupina personálneho doplňovania Územnej vojenskej správy Prešov. Aj keď v menšom počte. Organizátori v areáli letiska privítali okolo štyritisíc zvedavcov nielen zo samotného Prešova ale aj zo širokého okolia.

 

 

 

Po oficiálnom začatí, príhovoroch veliteľa posádky Prešov a veliteľa Vrtuľníkového krídla Prešov, nasledovali prelety vrtuľníkov Mi-17. Hneď na to mohli návštevníci sledovať ukážku vzdušného výsadku ... No jednoducho bolo sa na čo pozerať.


Nepriaznivé počasie neodradilo mnohých obzrieť si vrtuľník zblízka, pohýbať riadiacou pákou, zahrať sa v predstavách na pilota či zobrať do rúk ozajstný samopal. Skupina personálneho doplňovania Prešov si pre deti pripravila rôzne hry a súťaže. Väčšie deti sa popasovali s triafaním na cieľ – cieľom bol vojenský slon, iní si kreslili obrázky a najmenšie prilákalo maľovanie maskovacími farbami na tvár.


„Teta, ja chcem namaľovať obdĺžnik“ aj takáto netradičná požiadavka odznela z úst asi 5-ročného chlapca. No čo už voči gustu žiaden dišputát.


Každý návštevník, ktorý sa pristavil pri stane si niečo odniesol, či už to bol nejaký prezent, časopis alebo odpoveď na otázku „Ako sa stať vojakom?“.


Deň detí na letisku PrešovDeň detí na letisku PrešovDeň detí na letisku PrešovDeň detí na letisku PrešovDeň detí na letisku PrešovDeň detí na letisku PrešovDeň detí na letisku PrešovDeň detí na letisku PrešovDeň detí na letisku PrešovDeň detí na letisku PrešovDeň detí na letisku PrešovDeň detí na letisku PrešovDeň detí na letisku PrešovDEŇ DETÍ na letisku PrešovDEŇ DETÍ na letisku PrešovDEŇ DETÍ na letisku PrešovDEŇ DETÍ na letisku PrešovDEŇ DETÍ na letisku Prešov

Autor: čatár Alojz MIKULA - Dátum: 05.06.2012
Čítanosť: 33768
Verzia pre tlač

Skočiť na menu