ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek


ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek

Skupina personálneho doplňovania Bratislava sa dňa 2. mája 2012 zúčastnila Dňa otvorených dverí na Úrade vlády SR pod záštitou predsedu vlády Róberta FICA.


Pri tejto príležitosti bolo súčasťou aj podujatie Medzinárodný deň detí, v rámci ktorého bol v areáli úradu vlády pripravený nielen pre najmenších pestrý program zahŕňajúci rôzne atrakcie.

 
Návštevníkov úradu vlády osobne privítal predseda vlády a poskytol priestor nielen na otázky prítomných, ale i autogram. Všetci mali aj možnosť zavítať do kaplnky úradu vlády, reprezentačných a rokovacích miestností poslancov. Nejeden z nich si vyskúšal posedieť na ministerskom kresle a z blízka si obzrel hlasovacie zariadenie.


Vystrihnutý ako z akčného filmu bol zásah členov pohotovostného policajného útvaru pri prepade auta prevážajúceho veľkú hotovosť a následné zadržanie páchateľa, ktorý bol samozrejme sprevádzaný streľbou zo samopalu a výbušninami. Zadržanie ozbrojeného výtržníka predviedli i kynológovia so služobným psom. Veľkým potleskom boli ocenené i cviky poslušnosti psov na vyhľadávanie drog a výbušnín.


Zaujímavosťou bol výcvik služobných koní, ktorý je potrebný v prípade skutočného zásahu jazdeckej polície pri vytláčaní davu a aj reakciu koní na streľbu či svetelné a zvukové efekty.


V Škole umeleckých remesiel sa deti mohli priučiť pod dozorom lektorov hrnčiarstvu, práci s prírodnými materiálmi, textilom či v maľbe na sklo.


V informačných stánkoch Európskej komisie a Európskeho parlamentu Euro-info centra sa dozvedeli užitočné a zaujímavé informácie o európskych inštitúciách a ich programoch. Zároveň bolo pripravené aj premietanie filmov o dobrovoľníctve.


Priaznivcom vojenskej techniky profesionálni vojaci z Dopravného práporu Hlohovec okrem poskytnutia informácií o jednotlivých vystavených kusoch umožnili nazrieť do vojenského obrneného vozidla Aligátor, Tatry 815 a Nissana Pathfindera. Vystavené bolo i vládne vozidlo, vozidlo rýchlej zdravotníckej pomoci, zásahové vozidlá a motorky policajného zboru, ktoré na cestách prenasledujú cestných pirátov.


Deti i dospelí odchádzali plní dojmov, zážitkov a nadšenia z dynamických, ale aj statických ukážok silových zložiek. Veď čo môže byť lepšie ako zažiť a vidieť všetko na vlastné oči...!


ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek ÚRAD VLÁDY v obkľúčení ozbrojených zložiek

Autor: www.vojak.mil.sk - Dátum: 02.06.2012
Čítanosť: 30805
Verzia pre tlač

Skočiť na menu