Po stopách Milana Rastislava Štefánika


Po stopách Milana Rastislava Štefánika

Po stopách Milana Rastislava Štefánika je názov podujatia, ktoré pripravili Územné vojenské správy Trnava a Trenčín v spolupráci s pedagogickým zborom pre žiakov ôsmeho ročníka Základnej školy na Mudrochovej ulici v Senici.


V stredu dňa 30. mája 2012 priviezol autobus žiakov do Košarísk, kde ich už čakali profesionálni vojaci zo skupín personálneho doplňovania. Títo ich sprevádzali počas zaujímavej prehliadky v múzeu. Pani lektorka si žiakov z času na čas vyskúšala ako dávali pozor počas výkladu o živote a kariére našej najslávnejšej osobnosti slovenských dejín. Žiaci sa však nedali zahanbiť a zodpovedali na všetky kontrolné otázky. Niektoré odpovede poznali už pred samotnou prehliadkou v expozícii, nakoľko veľa informácií mali zo štúdia dejepisu v škole.


To pani učiteľky samozrejme potešilo a ako odmenu za správne zodpovedané otázky si dievčatá a chlapci zaslúžili prekvapenie. Prekvapenie to určite bolo, keďže turistický pochod z rodného domu M. R. Štefánika v Košariskách na mohylu v Brezovej pod Bradlom trvá približne 60 minút. Na chvíľu nebolo zrejmé či sa žiaci tešia alebo nie. No po čase sa zhodli na tom, že idú do toho.


Priaznivé slnečné počasie dodalo celému podujatiu tú správnu príchuť. Ôsmaci po zdolaní na prvý pohľad náročného pochodu s nadšením vyliezli na mohylu, kde si konečne vydýchli. Vydýchli si no najmä sa potešili, lebo cestu do obce Brezová pod Bradlom absolvovali autobusom. Zdatnejší by neváhali a pokračovali by ďalej v turistickom pochode podľa turistických značiek, o umiestnení ktorých boli dostatočne poučení. Ale keďže prišli ako jeden tím, tak ako jeden tím spolu aj odišli. Tak ako to má byť.


Na záver všetci absolventi turistického pochodu dostali certifikát a pekný darček.


Po stopách Milana Rastislava ŠtefánikaPo stopách Milana Rastislava ŠtefánikaPo stopách Milana Rastislava ŠtefánikaPo stopách Milana Rastislava ŠtefánikaPo stopách Milana Rastislava ŠtefánikaPo stopách Milana Rastislava ŠtefánikaPo stopách Milana Rastislava ŠtefánikaPo stopách Milana Rastislava ŠtefánikaPo stopách Milana Rastislava ŠtefánikaPo stopách Milana Rastislava ŠtefánikaPo stopách Milana Rastislava ŠtefánikaPo stopách Milana Rastislava ŠtefánikaPo stopách Milana Rastislava ŠtefánikaPo stopách Milana Rastislava ŠtefánikaPo stopách Milana Rastislava ŠtefánikaPo stopách Milana Rastislava ŠtefánikaPo stopách Milana Rastislava ŠtefánikaPo stopách Milana Rastislava Štefánika

Autor: čatárka Ing. Andrea HERGOTTOVÁ - Dátum: 31.05.2012
Čítanosť: 31860
Verzia pre tlač

Skočiť na menu