Zdravotníctvo, Civilná ochrana a Ozbrojené sily SR sa stretli pod jednou strechou


Zdravotníctvo, Civilná ochrana a Ozbrojené sily SR sa stretli pod jednou strechou

V deň maturitných skúšok 28.5.2012 sa na akademickej pôde Strednej odbornej škole technickej v Galante stretli profesionálni vojaci, zdravotná sestra a predstaviteľ civilnej ochrany Obvodného úradu v Galante. Nie je veľa príležitostí, kedy sa tieto zložky organizovane stretnú pri jednom a tom istom podujatí. V tomto prípade išlo o Kurz ochrany človeka a prírody.


Asi 150 mladých ľudí rozdelených do troch skupín sa v priestoroch školy postupne presúvalo z pracoviska zdravotníckej prípravy na pracovisko civilnej ochrany a nakoniec na pracovisko riadené profesionálnymi vojakmi.


Prvé dve pracoviská ponúkli študentom veľa nových informácií z oblasti poskytovania prvej pomoci, zdravotníckej starostlivosti ako takej a základy ako sa správať a orientovať v lese, ako postupovať v prípade vyhlásenia poplachu.


Príslušníci Dopravného práporu v Hlohovci rotný Ing. Igor Kajaba a desiatnik Daniel Dorička sa postarali o naozajstné spestrenie keď prispeli svojim rozprávaním o pôsobení v Ozbrojených silách SR. Zaujali nielen pútavým rozprávaním ale i zbraňami, ktoré priniesli študentom na ukážku. Samopal vz. 58 či univerzálny guľomet vz. 59 budili v tvárach mládeže rešpekt.


Pracovisko s profesionálnymi vojakmi obohatila nielen svojimi informáciami pre prípadných záujemcov o povolanie profesionálneho vojaka príslušníčka Skupiny personálneho doplňovania Územnej vojenskej správy v Trnave. Súťažnými otázkami nachvíľu vyrušila i tých menej pozorných poslucháčov. Za správne zodpovedané otázky dostali úspešní riešitelia tričko alebo čiapku.


Zdravotníctvo, Civilná ochrana a Ozbrojené sily SR sa stretli „pod jednou strechou“Zdravotníctvo, Civilná ochrana a Ozbrojené sily SR sa stretli „pod jednou strechou“Zdravotníctvo, Civilná ochrana a Ozbrojené sily SR sa stretli „pod jednou strechou“

Autor: čatárka Ing. Andrea HERGOTTOVÁ - Dátum: 29.05.2012
Čítanosť: 42963
Verzia pre tlač

Skočiť na menu