Mestisko zaplavil detský smiech a radosť


Mestisko zaplavil detský smiech a radosť

Už druhý ročník „Dňa detí“ pre handicapované deti zorganizovalo občianske združenie „Spojme srdcia pre zdravie“ dňa 25.5.2012 v obci Mestisko pri Svidníku. Na akciu prišli handicapované deti z celého prešovského kraja.


Deň detí prišli podporiť aj príslušníci Skupiny personálneho doplňovania z Prešova. Deti prejavili nefalšovanú radosť z malých darčekov od vojakov. No najviac asi zaujali obrázky vojenskej techniky vo vojenských časopisoch Obrana.


Deti mali možnosť počas dňa vidieť techniku a výzbroj policajtov zo Svidníka, zásah hasičov a kultúrne vystúpenie malých speváčiek a tanečníkov z umeleckej školy. To že sa deň detí vydaril dali najavo deti na ihrisku kde si zaspievali a zatancovali aj napriek ich handicapu. Deň detí zakončili organizátori dobrým gulášom a občerstvením.


Ako povedal pán Kačmár organizátor podujatia „verím že sa aj na budúci rok podarí zorganizovať túto akciu, a chceli by sme pozvať handicapované deti z krajín V4, a preto dúfam že sa nájdu sponzori a ochota zo strany iných organizácií aby nás podporili, a pevne dúfam že tam nebudú chýbať vojaci“.


Mestisko zaplavil detský smiech a radosťMestisko zaplavil detský smiech a radosťMestisko zaplavil detský smiech a radosťMestisko zaplavil detský smiech a radosťMestisko zaplavil detský smiech a radosť

Autor: kapitán Mgr. Marian SADÍLEK - Dátum: 28.05.2012
Čítanosť: 43507
Verzia pre tlač

Skočiť na menu