XVIII. ročník Súťaže mladých záchranárov CO nám takmer odfúkol vietor


XVIII. ročník Súťaže mladých záchranárov CO nám takmer odfúkol vietor

Krajské kolo Súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany v Trnavskom kraji sa tento rok uskutočnilo dňa 17. apríla 2012 za nepriaznivých poveternostných podmienok. Miestom konania sa už tradične stal Kamenný Mlyn na okraji Trnavy, kde sú na realizáciu takéhoto podujatia ideálne podmienky.

 

 


 

V pripravených súťažných disciplínach mali žiaci celkom jasno, vedeli čo sa od nich očakáva. Mladí záchranári, všetko žiaci 2. stupňa základných škôl, museli totiž úspešne absolvovať okresné kolá súťaže, aby tak mohli postúpiť do kola krajského.

 


Topografia robila viacerým problémy, najmä keď dostali úlohu určiť odhadom vzdialenosť určeného bodu. Požiarna či zdravotná disciplína nesklamali a teda aj súťažiaci sa poriadne zapotili. Strelecká disciplína ubrala žiakom na optimizme, nakoľko neutíchajúci vietor unášal ich mierené strely úplne mimo cieľ.

 


Žiaci základných škôl boli zoskupení v zmiešaných dievčensko-chlapčenských družstvách. Celkom 12 družstiev si prišlo zasúťažiť a ukázať akými spôsobmi by sa vedeli orientovať v neznámom teréne alebo ako by pomohli kamarátovi, ktorý sa zranil pri futbale.

 


V závere podujatia, po dobehnutí posledného družstva do cieľa, zasadli rozhodcovia za okrúhly stôl a vyhodnotili súťaž. Po slávnostnom odovzdaní pekných vecných cien, nielen víťazom ale aj všetkým zúčastneným, nasledovalo krátke oboznámenie prítomnej verejnosti o najbližších aktivitách Skupiny personálneho doplňovania Územnej vojenskej správy v Trnave.

 

Tieto informácie potešili najmä deti, ktoré veľmi dobre vedia, že Medzinárodný deň detí je tu čo nevidieť.


XVIII. ročník Súťaže mladých záchranárov CO nám takmer odfúkol vietorXVIII. ročník Súťaže mladých záchranárov CO nám takmer odfúkol vietorXVIII. ročník Súťaže mladých záchranárov CO nám takmer odfúkol vietorXVIII. ročník Súťaže mladých záchranárov CO nám takmer odfúkol vietorXVIII. ročník Súťaže mladých záchranárov CO nám takmer odfúkol vietor

Autor: čatárka Ing. Andrea HERGOTTOVÁ - Dátum: 23.05.2012
Čítanosť: 41569
Verzia pre tlač

Skočiť na menu