BRANNÝ PRETEK v Trenčianskom kraji


BRANNÝ PRETEK v Trenčianskom kraji

Skupina personálneho doplňovania z Územnej vojenskej správy Trenčín usporiadala športové podujatie s názvom „BRANNÝ PRETEK“ pre študentov stredných škôl z Trenčianskeho kraja.

Branný pretek sa konal v priestoroch lodenice kanoistického klubu TTS v Trenčíne za účasti 14 družstiev, ktoré reprezentovali svoje školy. Jedna škola mohla prihlásiť na pretek maximálne dve družstvá. Jedno súťažné družstvo pozostávalo zo 4 chlapcov a 2 dievčat.

Pre zúčastnené družstvá pracovníci Skupiny personálneho doplňovania Územnej vojenskej správy Trenčín pripravili trať v dĺžke 1,5 km, na ktorej museli popri bežeckej časti zvládnuť hod granátom na cieľ, plazenie, streľbu zo vzduchovky na sklápacie terče ale aj prenos raneného na nosidlách a prekonať vodnú prekážku na dračej lodi. Podmienkou najlepšieho umiestnenia bolo zvládnuť náročnú trať v najkratšom čase. O tom, že trať bola náročná svedčilo vyčerpanie súťažiacich po jej absolvovaní a dopádlovaní do cieľa.

Po skončení pretekov kapitán Ing. Štefan MÁTÉ vyhlásil výsledky branného preteku od posledného miesta po prvé. Družstvá ktoré sa umiestnili na prvých troch miestach boli za veľkého potlesku súťažiacich odmenené propagačnými predmetmi Ministerstva obrany SR.

Počas celej súťaže zdravotnícky dozor zabezpečovala MUDr. Eva Mikurčíková.. Na šťastie nemala žiadnu prácu a tak sme mohli „BRANNÝ PRETEK“ ukončiť spoločným želaním stretnúť sa o rok na ďalšej takejto súťaži a družstvá, ktoré neuspeli s predsavzatím, že na budúci rok prídu lepšie pripravené.

 

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

 

Poradie

Škola

Čas

1.

SOŠ Letecko-technická Trenčín "B" 9:27

2.

SOŠ Letecko-technická Trenčín "A" 9:58

3.

Gymnázium Považská Bystrica 10:03

4.

SOŠ podnikania Trenčín "A" 10:16

5.

SOŠ Stavebná Emila Belluša Trenčín "B" 10:17

6.

Gymnázium Dubnica nad Váhom 10:24

7.

Stredná Zdravotnícka škola Trenčín "A" 10:31

8.

Gymnázium M.R. Štefánika Nové Mesto nad Váhom "A" 10:49

9.

SOŠ Stavebná Emila Belluša Trenčín "A" 10:50

10.

Dopravná akadémia Trenčín "B" 10:50

11.

Gymnázium M.R. Štefánika Nové Mesto nad Váhom "B" 10:55

12.

Stredná Zdravotnícka škola Trenčín "B" 10:58

13.

Dopravná akadémia Trenčín "A" 11:48

14.

SOŠ podnikania Trenčín "B" 15:04
Autor: rotný Juraj LIPTÁK - Dátum: 21.05.2012
Čítanosť: 44964
Verzia pre tlač

Skočiť na menu