ŠTUDENTI pokorili Bielu Horu


ŠTUDENTI pokorili Bielu Horu

„Poď! Bež! Makám, makám!“ ozývalo sa vo vojenskom výcvikovom priestore Biela Hora neďaleko Michaloviec 9. mája 2012. To sa navzájom povzbudzovali študenti ôsmych stredných škôl Košického a Prešovského kraja počas branného preteku organizovaného Skupinami personálneho doplňovania Územných vojenských správ z Košíc a Prešova.

 
Dva a pol kilometrový beh s prekonávaním rôznych prekážok pod taktovkou profesionálov z 22. mechanizovaného práporu z Michaloviec dal nejednému šesťčlennému družstvu poriadne zabrať. Po pár desiatkach metrov si študenti vyskúšali hod granátom, o niekoľko minút zas museli prekonať zamorený priestor v maskách a pláštenkách v členitom poľnom teréne. Takto „vyštavení“ ešte zvládnuť streľby zo vzduchoviek. Presnosť ich mušky bola tiež hodnotená. A poklusom naspäť. Tesne pred cieľom ešte simulovali za účasti zdravotníkov poskytnutie prvej pomoci a s raneným na nosidlách behom rovno do cieľa.

 
Fyzická zdatnosť, zohranosť študentských tímov ale aj taktika mala rozhodujúce slovo v boji o prvé miesto. Svoje o tom vie aj kapitán víťazného družstva z Trebišovského gymnázia. „Rýchlosť a presnosť je naším cieľom.“ motivoval svojich tímových hráčov pred začiatkom branného preteku. „Majo, dáme to pod 16 minút.“ podporovali ho kamaráti. S nie menším nasadením sa na 2. mieste umiestnilo družstvo SOŠ dopravnej z Prešova a na 3. mieste študenti SOŠ pôst a telekomunikácií z Košíc, ktorých vojenské nadšenie povzbudzovala aj samotná riaditeľka tejto školy pani Viera Kuncová.


Výsledky Branného preteku vyhlásil s hrdosťou a úsmevom kapitán Mgr. Marian Sadilek, príslušník Skupiny personálneho doplňovania Územnej vojenskej správy Prešov a dodal: „Verím, že aj o rok sa stretneme a uvidím to nadšenie a tímového ducha tak ako dnes“.


VÝSLEDKOVÁ LISTINA


Poradie

Škola

Čas

1.

Gymnázium Trebišov

16:22

2.

Stredná odborná škola dopravná Prešov

19:26

3.

Stredná odborná škola

pôšt a telekomunikácií Košice

19:33

4.

Stredná odborná škola Trebišov

19:45

5.

Gymnázium Lipany

20:03

6.

Stredná odborná škola technická Humenné

20:59

7.

Gymnázium K2 Prešov

21:20

8.

Gymnázium Sečovce

21:28

 

Nesúťažilo sa celý deň. Stredoškoláci mali možnosť vidieť aj profesionálov v akcii počas ukážok výcviku sebaobrany a na svoje si prišli aj tí, ktorí obľubujú vojenskú techniku a výzbroj pri statickej ukážke zbraní príslušníkov 22. mechanizovaného práporu Michalovce a vojenskej polície.


Šudenti pokorili Bielu HoruŠudenti pokorili Bielu HoruŠudenti pokorili Bielu HoruŠudenti pokorili Bielu HoruŠudenti pokorili Bielu HoruŠudenti pokorili Bielu HoruŠudenti pokorili Bielu HoruŠudenti pokorili Bielu HoruŠudenti pokorili Bielu HoruŠudenti pokorili Bielu HoruŠudenti pokorili Bielu HoruŠudenti pokorili Bielu HoruŠudenti pokorili Bielu Horu

Autor: rotná Mgr. Katarína ČEKANOVÁ - Dátum: 10.05.2012
Čítanosť: 44993
Verzia pre tlač

Skočiť na menu