31

Vyhlásenie o prístupnosti

Pocet prístupov: 19398255

Vojenské majstrovstvá v bežeckom lyžovaní

Vojenské majstrovstvá v bežeckom lyžovaní Od stredy 8. do piatku 10. februára 2012 hostili Kremnické vrchy Majstrovstvá ozbrojených síl SR v bežeckom lyžovaní. Organizátorom majstrovstiev bol Generálny štáb OS SR a realizáciou bol poverený žilinský 5. pluk špeciálneho určenia.

Slnkom zaliaty ale studený bežecký areál Skalka privítal desať žien a pätdesiat štyri mužov. Celkový počet pretekárov opäť zlomil rekord z predchádzajúceho roka. Títo súťažili v kategóriách beh na 10 km mužov a beh na 5 km žien voľnou technikou a štafetové behy trojíc na 5 km u mužov a u žien na 1200 metrov pre družstvá dvojíc. Najsilnejšou kategóriou bola kategóia M2, v nej si sily merali až dvadsiati siedmi pretekári. V tejto kategórii bolo cítiť i najväčšie napätie, pretože sa tu stretli najväčšie minuloročné talenty.

V kategórii do 30 rokov zvíťazil vojak 2. stupňa Jozef Adamec z martinského VÚ 2370. Kategóriu do 40 rokov vyhral nadporučík Karol Džalaj zo žilinského 5. pluku, kategóriu 41 a viac rokov nadrotmajster Radoslav Žitník z toho istého útvaru. Medzi ženami potvrdila a obhájila minuloročné víťazstvo nadporučíčka Miriam Cieniková z martinského VÚ 2370. Po tvrdom boji so zmiešanou štafetou vojenskej polície a ružomberského úradu hlavného lekára zvíťazilo družstvo z 5. pluku špeciálneho určenia.

Po odovzdaní cien víťazom sa tútor podujatia podplukovník Ivan Ilavský (náčelník odboru podpory velenia - Štáb pre podporu operácií) a riaditeľ preteku major Vladimír Ulbricht (vedúci starší dôstojník – špecialista - Oddelenie rozvoja personálu - Štáb pre podporu operácií) poďakovali organizátorom zo žilinského pluku za zorganizovanie Majstrovstiev a vyjadrili presvedčenie, že o rok sa v krásnom prostredí Kremnických vrchov opäť všetci účastníci stretnú  v zdraví a plní elánu víťaziť.

Poďakovanie za pomoc pri organizovaní majstrovstiev OS SR a za vytvorenie skvelých technických podmienok na trati patrí aj členom Horskej záchrannej služby  Kremnica – Skalka a občianskemu združeniu Biela stopa.

vojenské majstrovstvá - Skalka I.vojenské majstrovstvá - Skalka I.vojenské majstrovstvá - Skalka I.vojenské majstrovstvá - Skalka I.vojenské majstrovstvá - Skalka II.vojenské majstrovstvá - Skalka II.vojenské majstrovstvá - Skalka II.vojenské majstrovstvá - Skalka II.vojenské majstrovstvá - Skalka III.vojenské majstrovstvá - Skalka III.vojenské majstrovstvá - Skalka III.vojenské majstrovstvá - Skalka III.vojenské majstrovstvá - Skalka IV.vojenské majstrovstvá - Skalka IV.vojenské majstrovstvá - Skalka IV.vojenské majstrovstvá - Skalka IV.vojenské majstrovstvá - Skalka V.vojenské majstrovstvá - Skalka V.vojenské majstrovstvá - Skalka V.vojenské majstrovstvá - Skalka V.vojenské majstrovstvá - Skalka VI.vojenské majstrovstvá - Skalka VI.vojenské majstrovstvá - Skalka VI.vojenské majstrovstvá - Skalka VI.vojenské majstrovstvá - Skalka VII.vojenské majstrovstvá - Skalka VII.vojenské majstrovstvá - Skalka VII.

Autor: 5. pšu – npor. Mário Pažický , Foto: 5. pšu – archív - Dátum: 15.02.2012
Čítanosť: 36687