Preskocit navigáciu

Náčelníci GŠ v Bruseli prerokujú aktuálne témy NATO


Náčelníci GŠ v Bruseli prerokujú aktuálne témy NATO

V dňoch 18. - 19. januára sa v Bruseli uskutoční zasadnutie Vojenského výboru NATO na úrovni náčelníkov generálnych štábov spojeneckých a partnerských krajín. Toto stretnutie bude dôležitým stretnutím pred zasadaním ministrov obrany členských krajín NATO vo februári 2012.

Najvyšší vojenskí predstavitelia budú v rôznych formátoch diskutovať hlavne o implementácii prechodu na novú veliteľskú štruktúru NATO a tematiku budovania spôsobilostí cestou multinárodnej spolupráce. Zároveň prediskutujú a vydajú usmernenia v súvislosti s aktuálnym vývojom operácií pod vedením NATO, vrátane budúcnosti operácií v Afganistane a Kosove. Spoločne s partnermi sa sústredia na identifikáciu možností posilnenia vzájomnej spolupráce.
V nadväznosti na potvrdenie strategického partnerstva s Ruskom aj táto téma bude dôležitou oblasťou s cieľom potvrdenia ďalšej vojenskej spolupráce v strednodobom horizonte.

Slovenskú delegáciu povedie náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generálmajor Peter Vojtek.Autor: mjr. Viliam Sabovčík, Brusel , Foto: Ilustračné foto - Dátum: 17.01.2012
Čítanosť: 10046
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share