Preskocit navigáciu

Požiar v Nízkych Tatrách zasiahol ďalšie plochy


Požiar v Nízkych Tatrách zasiahol ďalšie plochy

S lesným požiarom v Nízkych Tatrách desiatky hasičov bojujú už tretí deň. Počas noci sa požiar značne rozšíril smerom k obci Vyšná Boca.

Pri hasení požiaru od pondelka rána pomáhajú aj vrtuľníky Mi-17 z prešovského vrtuľníkového krídla. V utorok, kedy bol požiar lokalizovaný a zdalo sa, že oheň je pod kontrolou, prešovskí piloti za takmer 9 letových hodín zhodili 42 BAMBI vakov.

Počas noci, kedy pre zlé poveternostné podmienky a neschodný terén museli hasiči prerušiť hasiace práce, sa požiar značne rozšíril. Preto ozbrojené sily nasadili do zasiahnutej oblasti 5 prešovských vrtuľníkov Mi-17, ktoré spolu nalietali takmer 17 hodín a vyniesli a do ohňa vyprázdnili 58 BAMBI vakov.


Požiar v Nízkych Tatrách zasiahol ďalšie plochyPožiar v Nízkych Tatrách zasiahol ďalšie plochyPožiar v Nízkych Tatrách zasiahol ďalšie plochyPožiar v Nízkych Tatrách zasiahol ďalšie plochyPožiar v Nízkych Tatrách zasiahol ďalšie plochyPožiar v Nízkych Tatrách zasiahol ďalšie plochyPožiar v Nízkych Tatrách zasiahol ďalšie plochyPožiar v Nízkych Tatrách zasiahol ďalšie plochyPožiar v Nízkych Tatrách zasiahol ďalšie plochyPožiar v Nízkych Tatrách zasiahol ďalšie plochyPožiar v Nízkych Tatrách zasiahol ďalšie plochyPožiar v Nízkych Tatrách zasiahol ďalšie plochyPožiar v Nízkych Tatrách zasiahol ďalšie plochyPožiar v Nízkych Tatrách zasiahol ďalšie plochyPožiar v Nízkych Tatrách zasiahol ďalšie plochy

Autor: KaNGŠ - OPMP , Foto: vrtuľníkové krídlo Prešov - npor. Ján Dobál - Dátum: 30.11.2011
Čítanosť: 13707
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share