Preskocit navigáciu

Cvičenie s americkým partnerom pokračuje


Cvičenie s americkým partnerom pokračuje

Cvičenie príslušníkov slovenskej jednotky vo vojenskom výcvikovom priestore Hohenfels v Nemecku sa prehuplo do svojej druhej polovice. Cvičiaca jednotka sa pre potreby cvičenia rozdelila na veliteľstvo a štáb, na 1. a 2. pešiu rotu, rotu bojovej podpory, ženijnú čatu, skupinu špeciálnych operácií a vojenskú políciu.


Po vystrojení a doplnení materiálom a simulačnými technológiami cvičiacich jednotiek začala druhá fáza cvičenia (tzv. prípravná fáza), ktorá pozostáva zo situačných nácvikov v oblasti bojovej prípravy mechanizovaných a peších jednotiek. Podporné jednotky, ktoré sú súčasťou vyvedených jednotiek, plnili úlohy bojového zabezpečenia cvičiacich jednotiek so zameraním na plnú logistickú podporu útočiacich jednotiek.


Súčasťou prípravy na vykonanie cvičenia bol aj nácvik boja v budovách a opatrenia proti nástražným výbušným systémom, plánovanie na všetkých stupňoch a rekognoskácia priestoru výcviku s príslušníkmi slovinskej armády a americkým partnerom.

V týchto dňoch sa cvičenia zúčastní aj veliteľ Pozemných síl OS SR generálmajor Ján Salaganič.


Cvičenie s americkým partnerom pokračujeCvičenie s americkým partnerom pokračujeCvičenie s americkým partnerom pokračujeCvičenie s americkým partnerom pokračujeCvičenie s americkým partnerom pokračujeCvičenie s americkým partnerom pokračujeCvičenie s americkým partnerom pokračujeCvičenie s americkým partnerom pokračujeCvičenie s americkým partnerom pokračujeCvičenie s americkým partnerom pokračujeCvičenie s americkým partnerom pokračuje

Autor: OS SR - 13. mpr , Foto: OS SR - 13. mpr - Dátum: 11.10.2011
Čítanosť: 11349
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share