Preskocit navigáciu

Medaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMM


Medaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMM

Pamätnými medailami ministra obrany SR za účasť vo vojenských operáciách v Afganistane a v Bosne a Hercegovine a medailami náčelníka Generálneho štábu za službu v mierových a pozorovateľských misiách na Cypre, Golanských výšinách a v Gruzínsku, dnes 30. septembra 2011 v Trenčíne, minister obrany Ľubomír Galko a náčelník Generálneho štábu ozbrojených síl generál Ľubomír Bulík ocenili vojakov pri príležitosti ich návratu z vojenských operácií.

Z rúk ministra obrany Ľubomíra Galka a náčelníka Generálneho štábu OS SR generála Ľubomíra Bulíka si na trenčianskom Mierovom námestí slávnostne prevzalo medaily za účasť v operácii ISAF v Afganistane 108 príslušníkov ozbrojených síl SR, za účasť v operácii UNFICYP na Cypre 89 príslušníkov, v operácií EUFOR-ALTHEA v Bosne a Hercegovine 15 príslušníkov a traja príslušníci OS SR, ktorí pôsobili v operácii UNTSO na Golanských výšinách a EUMM v Gruzínsku ako pozorovatelia.

„Život našich ozbrojených síl je už od ich vzniku úzko spätý aj s účasťou našich vojakov v mnohých zahraničných mierových misiách a operáciách. Tak ako Vy, aj mnohí Vaši predchodcovia vzorne reprezentovali našu vlasť. Prinášali pokoj a pomáhali nastoliť slobodu a demokraciu vo viacerých krajín sužovaných vojnou a jej následkami, etnickou, či náboženskou nevraživosťou. Vždy a všade politici i velitelia mierových operácií, v ktorých boli naši vojaci nasadení, vyjadrovali spokojnosť a pozitívne hodnotili prácu našich vojakov. A tak to je aj s Vami, ktorí ste sa prednedávnom vrátili z Afganistanu, Cypru, Bosny a Hercegoviny, Sýrie či Gruzínska. Odviedli ste kus poctivej práce, ktorú si cením nielen ja, ale aj my všetci. Dnes sme tu na trenčianskom Mierovom námestí, aby sme slávnostne ocenili vašu prácu v misiách,“ povedal minister Galko vo svojom príhovore.

Slávnostného aktu sa pri tejto príležitosti zúčastnili aj veliteľ pozemných síl OS SR generálmajor Ján Salaganič, zástupca veliteľa síl výcviku a podpory OS SR brigádny generál Juraj Krištofovič, víceprimátorka mesta Trenčín Renáta Kaščáková a ďalší zástupcovia ozbrojených síl SR, zástupcovia miestnej samosprávy a tiež rodinní príslušníci vojakov.

Okrem slovenských profesionálnych vojakov boli ocenení medailou náčelníka Generálneho štábu za službu v mierových pozorovateľských misiách I. stupňa i 20 príslušníci ozbrojených síl Maďarskej republiky, traja príslušníci ozbrojených síl Srbskej republiky a jeden príslušník ozbrojených síl Chorvátskej republiky. Medaily si prevzali za kladnú a príkladnú spoluprácu so slovenským kontingentom pri plnení spoločných úloh v operácii UNFICYP na Cypre.

Od roku 1993 sa v operáciách a misiách medzinárodného krízového manažmentu vystriedalo celkom 14 628 profesionálnych vojakov z toho 384 vojačiek. V súčasnej dobe v zahraničí pôsobí 590 vojakov a 19 vojačiek.


Medaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMMMedaily pre vojakov z operácií ISAF, EUFOR a ALTHEA, UNFICYP, UNTSO a EUMM

Autor: poverený hovorca OS SR - kpt. Peter Michnica, PS - kpt. Lenka Bušová , Foto: sekretariát VSVaP - Dátum: 30.09.2011
Čítanosť: 13756
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share