Preskocit navigáciu

Rotné taktické cvičenie 12.mpr


Rotné taktické cvičenie 12.mpr

     Príslušníci 12.mechanizovaného práporu 1.mechanizovanej brigády PS OS SR pod vedením veliteľa roty kapitána Róberta Pataya začali v priestoroch CV Lešť 36-hodinový intenzívny výcvik s bojovou streľbou a podporou systému MILES 2000, ktorý zakončí etapu výcviku roty v rámci prípravy na práporné taktické cvičenie, ktoré bude vyvrcholením cvičenia Slovenský štít 2022.
     Na základe rozkazu na vykonanie útočnej operácie, rota vykonávala prípravu na danú operáciu rozmiestnená mimo bojiska. Prebiehalo plánovanie, predbojové nácviky, doplnenie munície. Príslušníci zabezpečovali kruhovú obranu. Veliteľ 12.mechanizovaného práporu podplukovník Gabriel Janovics spolu s jeho veliacim poddôstojníkom nadrotmajstrom Tomášom Demeterom riadili daný výcvik priamo v teréne a ako uviedli, v nasledujúcich dňoch vykonajú taktické cvičenie s príslušníkmi STRYKER roty USA a 62. ženijnou rotou USA.


Rotné taktické cvičenie 12.mpr Rotné taktické cvičenie 12.mpr Rotné taktické cvičenie 12.mpr Rotné taktické cvičenie 12.mpr

Autor: PAO SLSD 2022 , Foto: PAO SLSD 2022 - Dátum: 16.05.2022
Čítanosť: 576
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share