„Steadfast Defender 21“ podporené čatou CIMIC


„Steadfast Defender 21“ podporené čatou CIMIC

        Vo štvrtok 27. mája 2021 z územia Slovenskej republiky, pod velením kapitánky Ľudmily Činčárovej, vyrazilo do Rumunska 10 príslušníkov čaty CIMIC (civilno-vojenská spolupráca) zo Strediska civilno-vojenskej spolupráce a psychologických operácií, ktorá je v zostave VJTF 2021. Čata teda patrí do Síl veľmi vysokej pripravenosti, ktorej úlohou je v prípade aktivácie schopnosť nasadenia do priestoru záujmu v priebehu piatich dní. 
        Aktivácia čaty CIMIC prebehla v súvislosti s najväčším cvičením všetkých súčastí VJTF k demonštrovaniu spoločného plnenia cieľov eNRF, teda posilnených jednotiek rýchleho nasadenia v NATO - Steadfast Defender 21. 
        Kapitánka Činčárová zhodnotila: „V tejto náročnej-epidemiologicky ovplyvnenej dobe sa nám podarilo zavŕšiť niekoľkoročnú prípravu príslušníkov čaty CIMIC, ktorá je súčasťou VJTF. S hrdosťou sme uvítali možnosť účinkovať v medzinárodnom cvičení Steadfast Defender, počas ktorého spoločne precvičíme s ostatnými jednotkami VJTF spôsobilosti a interoperabilitu v rámci NATO."


Foto1

Autor: kapitánka Ľudmila Činčárová, Stredisko CIMIC a PSYOPS , Foto: kapitánka Ľudmila Činčárová, Stredisko CIMIC a PSYOPS - Dátum: 31.05.2021
Čítanosť: 1621
Verzia pre tlač

Skočiť na menu