Preskocit navigáciu

Medzinárodné cvičenie Brave Warrior 2020


Medzinárodné cvičenie Brave Warrior 2020

V Maďarsku sa v dňoch 12. až 26. septembra 2020 konalo medzinárodné cvičenie BRAVE WARRIOR 2020, na ktorom sa zúčastnilo 42 príslušníkov 22. mechanizovaného práporu Michalovce s podporou 3 príslušníkov roty podpory velenia 2.mechanizovanéj brigády.
Cieľom tohto cvičenia, ktoré bolo situované v najväčšom výcvikovom priestore Maďarska Várpalota-Veszprém, neďaleko jazera Balatón, bola synchronizácia, koordinácia a harmonizácia činnosti jednotiek na úrovni práporovej bojovej skupiny a zlepšovanie spolupráce medzi operačnými a taktickými jednotkami v medzinárodnom prostredí. Cvičenia, ktoré prebiehalo za prísnych hygienických opatrení súvisiacich s pandémiou COVID-19, sa okrem domácich a našich jednotiek zúčastnili aj jednotky krajín Rumunska a USA. Vyvrcholením cvičenia bolo vykonanie práporných a brigádnych bojových ostrých strelieb, na ktorých sa okrem mechanizovaných, prieskumných a tankových jednotiek podieľali aj jednotky delostrelectva a vzdušných síl.
V rámci cvičenia sa konala súťaž v silových a vytrvalostných disciplínach, kde sa príslušníci 3. mechanizovanej čaty, 2. mechanizovanej roty spomedzi 19 tímov zo 4 krajín umiestnili na krásnom treťom mieste.
Výcvikový priestor poskytol veľmi dobré podmienky na precvičenie defenzívnych aktivít a vzájomnej koordinácie jednotiek členských štátov NATO pri plnení spoločných úloh v medzinárodnom prostredí.


BW 2020BW 2020BW 2020BW 2020

Autor: 2.mb - Dátum: 25.09.2020
Čítanosť: 904
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share