Cvičenie PVO jednotiek na Kolíňanoch


Cvičenie PVO jednotiek na Kolíňanoch
    Počas spoločného cvičenia ozbrojených síl USA a Slovenska s účasťou 354. expedičnej bojovej letky vzdušných síl USA s lietadlami A-10C Thunderbolt  bolo v týždni od 18. do 22. mája 2015 na posádkovom cvičisku Kolíňanský vrch a v stálom postavení kompletu S-300 PMU vykonané súčinnostné cvičenie jednotiek protivzdušnej obrany. Išlo o jedinečnú možnosť overiť schopnosti obslúh bojových kompletov pri pôsobení proti lietadlám A-10C Thunderbolt USAF.
     Protilietadlová raketová brigáda nasadila proti A-10C protilietadlové komplety S-300 PMU, 2K12 KUB a 9K38 IGLA. Hlavnou úlohou cvičiacich jednotiek bolo v reálnom čase zaujať bojovú pohotovosť, ciele vyhľadať, zachytiť a cvične postreľovať. Rovnako dôležitou úlohou bolo preverenie celého systému velenia a riadenia PVO.

Cvičenie PVO jednotiek na KolíňanochCvičenie PVO jednotiek na KolíňanochCvičenie PVO jednotiek na KolíňanochCvičenie PVO jednotiek na KolíňanochCvičenie PVO jednotiek na KolíňanochCvičenie PVO jednotiek na KolíňanochCvičenie PVO jednotiek na KolíňanochCvičenie PVO jednotiek na KolíňanochCvičenie PVO jednotiek na KolíňanochCvičenie PVO jednotiek na KolíňanochCvičenie PVO jednotiek na Kolíňanoch

Autor: npor. Ing. Matej PELEGRIN , Foto: des. Henrich KUHAJDÍK - Dátum: 28.05.2015
Čítanosť: 3711
Verzia pre tlač

Skočiť na menu