„Nevšedná“ previerka „všedných“ úloh


„Nevšedná“ previerka „všedných“ úloh

„Nevšednú“ previerku odbornej pripravenosti profesionálnych vojakov práporu logistiky protilietadlovej raketovej brigády Nitra z pripravenosti plniť každodenné „všedné“ úlohy logistického zabezpečenia, často na míle vzdialené od dobrodružného a bojového charakteru povolania vojaka, preverila dňa 15. mája 2014 komisia veliteľa práporu počas kontrolného cvičenia z odbornej prípravy.

Previerka spočívala v teoretickom preskúšaní odborných znalostí a vedomostí príslušníkov ženijných odborností, vodičov, skladníkov a správcov skladov, opravárov a príslušníkov družstva cisternovej prepravy, po ktorom boli jednotlivci a družstvá i prakticky preverení z vykonania vybraných úloh na časové normy. Profesionáli tak mali možnosť dokázať komisii veliteľa práporu, že sú pripravení plniť každodenné úlohy, akými sú napríklad výmena kolesa terénneho osobného automobilu, nasadenie reťaze na predné kolesá nabehnutím, rozvinutie pojazdnej automobilovej dielne PAD-1, stavba stanu 65 s otepľovacou vložkou, príprava navijaka na použitie, odstrojenie a ustrojenie automobilu a príprava cisternového automobilu CAP-6 z pochodovej polohy na výdaj a príjem pohonných hmôt a mazív.

I napriek nepriaznivému počasiu týždňa „zamrznutých bratov“ príslušníci práporu logistiky stanovené úlohy kontrolného cvičenia zvládli vynikajúcim spôsobom a dokázali, že sa môžu hrdo hlásiť k spoločnému mottu logistických súčastí moderných ozbrojených síl: „Amateurs talk about tactics, but professionals study logistics.“


111122223

Autor: kpt. Martin Repka , Foto: kpt. Martin Repka, kpt. Peter Bariak - Dátum: 19.05.2014
Čítanosť: 4151
Verzia pre tlač

Skočiť na menu