Preskocit navigáciu
VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Júl 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 


Vyhlásenie o prístupnosti

Slávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na Cyprus


Slávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na Cyprus

Za krásneho slnečného počasia sa v piatok 14. marca 2014, v kasárňach pod Zoborom v Nitre, uskutočnil slávnostný nástup príslušníkov jednotiek Ozbrojených síl Slovenskej republiky odchádzajúcich plniť úlohy do mierovej misie UNFICYP pod záštitou OSN. V marcovej rotácii odchádza na Cyprus 84 profesionálnych vojakov, z toho 5 vojačiek.

Slovenský kontingent plní úlohy v priestore operačnej zodpovednosti, ako i úlohy pre potreby velenia mierovej misie UNFICYP, vyplývajúce z mandátu a poslania mierovej misie. Cieľom misie je zabrániť obnoveniu bojov medzi cyperskými Grékmi a Turkami, zabezpečiť dodržiavanie prímeria medzi znepriatelenými stranami a prispieť k obnove a udržaniu práva a poriadku na ostrove. Neoddeliteľnou súčasťou ich pracovnej náplne bude aj ochrana vlastných jednotiek, kempu a pravidelné monitorovanie a zabezpečovanie humanitárnej pomoci.

Veliteľ protilietadlovej raketovej brigády v Nitre plukovník Miroslav Lorinc privítal na slávnostnom nástupe v priestoroch útvaru veliteľa Vzdušných síl OS SR brigádneho generála Miroslava Korbu, hlavného poddôstojníka OS SR štábneho nadrotmajstra Vladimíra Beluša, veliteľa dopravného krídla Kuchyňa plukovníka Petra Prokopa, veliteľa brigády velenia, riadenia a prieskumu Zvolen plukovníka Miloša Mosného, veliteľa zmiešaného krídla Sliač plukovníka Vladimíra Lisého, riaditeľa Vojenskej polície plukovníka Milana Hamara, zástupcu veliteľa Útvaru vojenskej polície Banská Bystrica majora Miroslava Hrnčiara a ďalších.

Vo svojich príhovoroch brigádny generál Miroslav Korba, rotujúci vojenský duchovný nadporučík Jozef Michňák a veliteľ rotujúcej jednotky podplukovník Andrej Čučvara, okrem iného, zaželali odchádzajúcim profesionálnym vojakom veľa úspechov pri plnení úloh a poďakovali im za kvalitnú a svedomitú prípravu. Rovnako v príhovore vyjadrili aj poďakovanie rodinným príslušníkom za ich podporu a porozumenie. Nakoľko slovenskí vojaci robili doposiaľ veľmi dobré meno OS SR, ako aj samotnej Slovenskej republike veríme, že i táto odchádzajúca jednotka bude k tomuto naďalej prispievať.

Do kasární pod Zoborom sa s odchádzajúcimi vojakmi prišli rozlúčiť aj rodinní príslušníci, blízki a známi. Slávnostný akt bol ukončený slávnostným pochodom jednotky.


Slávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na CyprusSlávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na CyprusSlávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na CyprusSlávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na CyprusSlávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na CyprusSlávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na CyprusSlávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na CyprusSlávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na CyprusSlávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na CyprusSlávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na CyprusSlávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na CyprusSlávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na CyprusSlávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na CyprusSlávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na CyprusSlávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na CyprusSlávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na CyprusSlávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na CyprusSlávnostný nástup jednotiek odchádzajúcich do misie na Cyprus

Autor: plrb , Foto: plrb - Dátum: 14.03.2014
Čítanosť: 4506
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share