Preskocit navigáciu

Vianočné prianie veliteľa 2. mechanizovanej brigády


Vianočné prianie veliteľa 2. mechanizovanej brigády

Vojaci, vojačky a zamestnanci 2.mechanizovanej brigády pozemných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky,

blíži sa čas najkrajších sviatkov v roku. Koniec roka je už tradične aj časom bilancovania. V čase Vianoc všetci rozmýšľame nad tým, čo sme dosiahli a ako daný rok uplynul. Nie je tomu inak ani v mojom prípade, a rád konštatujem, že od začiatku roka sme ako jeden tím - spolu, pokračovali v plnení úloh, ktoré boli pred nás postavené. Či už išlo o úlohy vyplývajúce zo zmeny bezpečnostného prostredia, plnením asistenčných úloh v prospech MV SR a podpory PZ SR, Účelového zoskupenia na našej východnej hranici, ako aj operácii „EUROPEAN SHIELD“ a „EUMAM“. Pokračovali sme v plnení rozhodujúcich úloh výcviku, v príprave CS 2021 ťmb v silách nízkej pripravenosti NATO, zúčastnili sme sa medzinárodných cvičení SLOVAK SHIELD23, SLOVAK HAMMER 23, COMBINED RESOLVE 23, STRONG COHESION 23 ako aj RESOLUTE DEFENCE 23. A naše úsilie v oblasti výcviku vrcholilo splnením podmienok certifikácie našej „dvadsaťdvojky“ pre NRI a dosiahnutím požadovaného stavu pripravenosti pred fázou STAND-BY. Darilo sa nám plniť aj úlohy výstavby a rozvoja „našich tankistov“, kde postupne získavame spôsobilosti na novo-zavádzanú techniku Leopard 2A4.

Vo všetkých týchto úlohách, ste všetci preukázali Vašu profesionalitu a odhodlanosť, nasadenie, disciplínu, jednotu a vytrvalosť. Po tomto náročnom období, môžem s istotou povedať, že som hrdý na prácu, ktorú sme spoločne vykonali a rád by som Vám poďakoval za Váš doterajší prístup a zároveň Vám pripomenul, že sme všetci príslušníci profesionálnej organizácie s vysokým odborným a morálnym kreditom v spoločnosti, ktorá nám prejavuje vysokú dôveru a zároveň má veľké očakávania. A právom očakáva, že aj v budúcnosti naplníme všetky naše zákonné povinnosti, či už pri obrane vlasti, pri nasadení v operáciách v zahraničí, pri plnení výcvikových úloh, ako aj pri podpore domáceho krízového manažmentu.

Splnenie náročných úloh v roku 2023 ma presvedčilo, že sme ten správny tím ľudí, ktorí sa navzájom dopĺňajú a na ktorí sa môžem vždy spoľahnúť. Naša spoločná cesta nás priviedla k pochopeniu, že tím je aj o tvorbe vzťahov, riešení problémov a osobnom rozvoji. Spolu sme prekonávali prekážky, zdokonaľovali svoje schopnosti a napĺňali si ciele. Každý jeden z nás je dôležitý, pretože prikladá svojimi schopnosťami, vôľou a usilovnosťou ruku k spoločnému dielu - čo si nesmierne vážim.

Blíži sa čas Vianoc a teda aj čas skľudnenia, zastavenia sa a očakávania chvíľ s najbližšími. Dovoľte mi, aby som Vám pri príležitosti nadchádzajúcich sviatkov poprial, aby Vás nadchádzajúce sviatočné dni nabili pozitívnou energiou, priniesli zdravie, pohodu a hlavne tie najkrajšie a najpríjemnejšie chvíle strávené v kruhu rodiny a priateľov. A rok 2024 nech nám prinesie ešte viac príležitostí na učenie, rast a prekonávanie samých seba. Nech je naplnený splnenými predsavzatiami, úspechmi, toleranciou, energiou a chuťou plniť úlohy.

Pokojné Vianoce a úspešný nový rok 2024 Vám želá

brigádny generál Ing. Róbert KecsőAutor: 2.mb , Foto: 2.mb - Dátum: 20.12.2023
Čítanosť: 796
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share