Preskocit navigáciu

Aktívne zálohy ako súčasť cvičenia Slovenský štít 2023


Aktívne zálohy ako súčasť cvičenia Slovenský štít 2023

Cvičenie aktívnych záloh (ďalej len AZ) prebieha už 5. rok. Počas predošlých rokov precvičovali základné povinnosti, pravidlá streľby, činnosť vojaka v poli a taktickej činnosti v posádkach Trebišov a Martin. S myšlienkou použiť ich v cvičení Slovenský štít 2023 prišiel veliteľ 2. mechanizovanej brigády minulý rok.

Zaradení sú medzi profesionálnych vojakov a po výcvikoch z predchádzajúcich rokov sú vyčlenení na plnenie úloh ochrany síl (force protection) v hlavnom mieste velenia, zdravotníka, zástupcu veliteľa práporu či náčelníka logistiky. Môžu si tak obnoviť a udržať svoje vojenské zručnosti a schopnosti, ktoré nadobudli počas kariéry v Ozbrojených silách SR . Spolu je v centre výcviku Lešť vyvedených 43 vojakov AZ. Väčšina z nich sa nachádza v zostave 21. mechanizovaného práporu. Medzi nimi aj major vo výsluhe Vladimír Šebo, ktorý aj po odslúžených 25. rokoch naďalej pracuje ako zamestnanec Akadémie ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši vo funkcii vedúceho referenta.


Aktívne zálohy ako súčasť cvičenia Slovenský štít 2023Aktívne zálohy ako súčasť cvičenia Slovenský štít 2023Aktívne zálohy ako súčasť cvičenia Slovenský štít 2023Aktívne zálohy ako súčasť cvičenia Slovenský štít 2023Aktívne zálohy ako súčasť cvičenia Slovenský štít 2023

Autor: npor. Andrea Kažimirská - Dátum: 20.03.2023
Čítanosť: 775
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share