20212223242526
2728293031

Vyhlásenie o prístupnosti

Z víťazstva sa opäť tešila príslušníčka Čestnej stráže OS SR

V dňoch 18. apríla a 26. apríla sa na dvoch bežeckých podujatiach „Beh priateľstva“ a "Račianska desiatka", predstavila naša skvelá bežkyňa, vojačka 2.st. Nikola Lapošová.

V oboch súťažiach s prehľadom triumfovala a potvrdila tak skutočnosť, že behanie je nielen o medailách, ale  hlavne o zážitku, ktorý možno s málo čím porovnať a z ktorého môže človek čerpať energiu po celý deň.

Už 34. ročník tradičného behu, ktorý je známy i pod symbolickým názvom Beh priateľstva, sa konal v Orechovej Potôni na trati s dĺžkou 10 kilometrov, kde Nikola zabehla svoj osobný rekord  za 42:20  a s prehľadom tak vyhrala vo svojej ženskej kategórii. Jej  radosť znásobil určite fakt, že získala aj ocenenie najrýchlejšia žena.

O týždeň neskôr, v mestskej časti Bratislava – Rača, čakala tentokrát na pretekárov 4. ročníka Račianskeho polmaratónu  10,6 kilometrov dlhá trať.   Svoju  kondičku Nikola opäť potvrdila, keď beh zabehla za 46:54. Náskok pred súperkou, ktorá skončila na striebornej priečke, mala jednu minútu. I napriek náročnejšiemu terénu a dusnému počasiu vyhrala ocenenie najrýchlejšia Račianka.

Aprílové bežecké úspechy našej príslušníčky
dopadli na výbornú a ostáva len veriť, že tento nastolený trend bude pokračovať.

Z víťazstva sa opäť tešila príslušníčka Čestnej stráže OS SRZ víťazstva sa opäť tešila príslušníčka Čestnej stráže OS SRZ víťazstva sa opäť tešila príslušníčka Čestnej stráže OS SRZ víťazstva sa opäť tešila príslušníčka Čestnej stráže OS SR

Autor: npor. Ing. Mgr. Lenka ZVALOVÁ , Foto: usporiadateľ pretekov - Dátum: 07.05.2015