Preskocit navigáciu

Najlepší vojenský policajt UNFICYP je Slovák


Najlepší vojenský policajt UNFICYP je Slovák

V rámci mierovej misie OSN UNFICYP na Cypre pôsobia už roky aj slovenskí vojenskí policajti. Sú súčasťou mnohonárodnej jednotky vojenskej polície misie. Okrem Slovákov sú v nej zastúpení vojenskí policajti z Veľkej Británie, Argentíny a Maďarska. V súčasnosti je zástupcom britskej veliteľky majorky Karen Millerovej major Martin Jaššo.
Vojenský policajt z Trenčína získal v mnohonárodnom prostredí veľmi cenné skúsenosti. „Som veľmi rád, že v medzinárodnej policajnej jednotke sa nestratili ani slovenskí zástupcovia. Skôr naopak, veď nadrotmajster Jozef Gomboš bol vyhlásený za najlepšieho vojaka mesiaca a veľmi dobré výsledky dosahuje aj rotmajster Anton Turiak. Obaja sa čoskoro budú vracať k svojmu materskému útvaru Odboru výcviku a kynológie Vlkanová – Hronsek. Treba povedať, že Slovensku urobili na Cypre v medzinárodnej komunite vojenských policajtov veľmi dobré meno,“ spokojne konštatuje major Jaššo, ktorý v súčasnosti počas dlhodobejšej neprítomnosti britskej veliteľky riadi prácu vojenských policajtov štyroch krajín v misii UNFICYP.

Nadrotmajster Jozef Gomboš bol nedávno za svoju prácu ocenený aj veliteľkou UNFICYP generálmajorkou Kristin Lundovou.

Autor: MO SR Jozef ŽIAK, foto: MO SR Jozef ŽIAK, archív MP UNFICYP


Najlepší vojenský policajt UNFICYP je Slovák Najlepší vojenský policajt UNFICYP je Slovák Najlepší vojenský policajt UNFICYP je Slovák Najlepší vojenský policajt UNFICYP je Slovák Najlepší vojenský policajt UNFICYP je Slovák Najlepší vojenský policajt UNFICYP je Slovák Najlepší vojenský policajt UNFICYP je Slovák Najlepší vojenský policajt UNFICYP je Slovák

Autor: MO SR Jozef ŽIAK , Foto: MO SR Jozef ŽIAK - Dátum: 19.03.2015
Čítanosť: 5930
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share