Preskocit navigáciu

Najlepší poddôstojník OS SR 2011 je zo Vzdušných síl


Najlepší poddôstojník OS SR 2011 je zo Vzdušných síl

Dňa 7. novembra 2011 sa v priestoroch Úradu hlavného lekára OS SR po siedmi krát v histórii Ozbrojených síl konal výber najlepšieho poddôstojníka OS SR.

Zúčastnení profesionálni vojaci boli najlepší z najlepších, avšak prvenstvom sa mohol pochváliť iba jeden zo zúčastnených. Táto úloha pripadla na komisiu, ktorej predsedal veliaci poddôstojník Síl výcviku a podpory šbnrtm. Ján Brida. Práca komisie bola veľmi náročná, pretože kvalitatívne ukazovatele kandidátov boli približne na rovnakej úrovni a vyhrať mohol iba jeden. Po vyčerpávajúcom osobnom pohovore komisie s každým poddôstojníkom, ktorý trval približne štyridsať minút si mohla komisia vytvoriť svoj vlastný obraz o budúcom najlepšom poddôstojníkovi OS SR.

Po zdĺhavom a obtiažnom rokovaní komisie, bol predsedom komisie vyhlásený najlepší poddôstojník. Za výcvikový rok 2011 patrí prvenstvo Vzdušným silám, ktorých farby hájil rtm. Marek Sukovský príslušník Dopravného krídla Kuchyňa.


rtm. Marek SUKOVSKÝ, poddôstojník roka 2011 - narodený 9.11.1982 vo Vranove nad Topľov. Do služobného pomeru bol prijatý po absolvovaní Vojenskej strednej školy leteckej v Košiciach v roku 2001.

Od tejto doby zastával tieto funkcie:
- 1.7.2001 – 30.12.2001 Technik dočasná vložka pre absolventov VSŠ –VÚ 6335 Prešov, kde zastával funkcie veliteľa hasičského družstva a veliteľa družstva letiskového zabezpečenia
- 1.1.2002 – 30.9.2003 Veliteľ družstva opráv letísk – VÚ 4990 Kuchyňa
- 1.10.2003 – 1.9.2005 Veliteľ čaty opráv letísk – VÚ 4990 Kuchyňa
- 1.4.2006 – 31.4.2006 Technik čaty opráv letísk - VÚ 4990 Kuchyňa
- 1.5.2006 – 30.11.2007 Veliteľ skupiny rádio navigačného bodu Čmele VÚ 1201 Kuchyňa
- 1.12.2007 – 31.10.2010 Výkonný poddôstojník roty LPISLZ a KIS – VÚ 1201 Kuchyňa
- 1.11.2011 – 28.11.2010 Veliteľ skupiny rádio navigačného bodu Čmele VÚ 1201 Kuchyňa
29.11. 2010- 9.6. 2011 Vyslaný na plnenie úloh mimo územia SR do operácie ISAF Afganostan – operačno výcvikový tým ( OMLT )
- 10.6.2011 Veliteľ skupiny rádio navigačného bodu Čmele VÚ 1201 Kuchyňa

Absolvovanie škôl a kurzov:
1997- 2001 Vojenská stredná škola letecká Košice
2001 Kurz Snehových fréz D- 470 - Sereď
2003 Kurz UDS - Sereď 
2003 Kurz elektrocentrál EC 30 kw,60 kw,1-3 kw –Kuchyňa 
2007 Stanag z Anglického jazyka SLP 2 Nitra 
2009 Kompletný výcvik pred nasadením do operácie ISAF Afganistan 
2010 Kurz základných bojových zručností - Nitra 
2010 Kompletný výcvik pred nasadením do operácie ISAF Afganistan 
2010 Zahraničný výcvik v Nemecku/Hohensfels/ pre OMLT /Operačný, výcvikový a poradný tým pre Afganskú národnú armádu/ 
2011 Kurz obsluhy stavebných strojov - Partizánske 
2011 Kurz veliacich poddôstojníkov rôt OR – 8 (OVŠ Martin)

Povýšenie do hodnosti :
- 29.6.2001 – menovaná do hodnosti „ rotný „
- 29.6.2004 – povýšená do hodnosti „ rotmajster „

Medaile a ocenenia: Odznak- Technik letectva III triedy
Čestný odznak OSSR III. triedy
Pamätná medaila za účasť vo vojenskej operácii ISAF Afganistan
Odznak vojnového veterána
Medaila- NON-ARTICLE 5 NATO MEDAL

Zahraničná misia: 2010 – 2011 ISAF Afganistan OMLT/starší asistent pre logistické operácie


Najlepší poddôstojník OS SR 2011 je zo Vzdušných sílNajlepší poddôstojník OS SR 2011 je zo Vzdušných sílNajlepší poddôstojník OS SR 2011 je zo Vzdušných síl

Autor: SVaP , Foto: SVaP - Dátum: 30.12.2011
Čítanosť: 13107
Verzia pre tlač

Skočiť na menu




Share