Preskocit navigáciu

COVID-19 – UPDATE – 9.4.2020 - Nasadenie síl a prostriedkov ozbrojených síl


COVID-19 – UPDATE – 9.4.2020 - Nasadenie síl a prostriedkov ozbrojených síl

Po včerajšom zhoršení hygienicko epidemiologickej situácie ktoré sa potvrdila pozitívnymi nálezmi v marginalizovaných komunitách pokračujeme v operácii KARUSEL aj nad rámec pôvodne navrhnutých 33 komunít. Od Veľkého piatku naše úsilie zdvojnásobíme a nasadíme ďalšie štyri odberové tými. Zároveň asistujeme policajnému zboru s dohľadom nad hlavným hygienikom nariadenou karanténou v piatich osadách. Celkovo sme dnes nasadili viac ako 1100 vojakov. Naďalej pokračujeme v plnení asistenčných úloh v prospech policajného zboru a plnení ďalších aktivít podľa schválených operačných plánov. Celkovo ste nás mohli vidieť na 36 hraničných priechodoch, 25 nemocniciach či v 5 karanténnych miestach. Všade tam naši vojaci plnili úlohy podľa rozhodnutia vlády a Ústredného krízového štábu Slovenskej republiky. 

Na zabezpečení dodržiavania nariadenia vlády sa spolu s policajným zborom len počas dneška podieľa viac ako 700 vojakov na 52 miestach po území celej našej vlasti.


Preto vyzývame občanov aby tieto opatrenia spojené s obmedzením pohybu rešpektovali a boli pripravení na vyžiadanie doložiť svoj pohyb vonku.Pre viac informácií sledujte naše sociálne siete:

Facebook: http://www.facebook.com/ozbrojenesily/  

Instagram: http://www.instagram.com/ossr_sr/  

Twitter: http://www.twitter/ArmadaSR  Autor: OOd NGŠ , Foto: archív - Dátum: 09.04.2020
Čítanosť: 1122
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share